Prunus a. 'Bigarreau Burlat' hoogstam leiboom
Prunus avium 'Bigarreau Burlat'- Kies zelf je bezorgweek
- Inclusief handige aanplantfolder
- Prunus a. 'Bigarreau Burlat' hoogstam leiboom kan je het hele jaar door aanplanten
- Ben je hovenier? Klik hier
De Prunus avium 'Bigarreau Burlat' is een kersenboom die roodgekleurde kersen geeft met een zoete tot aromatische smaak. De vruchten zijn al vroeg rijp en kunnen in juni geplukt worden.
In april bloeit de boom met witte bloemen. Deze leiboom groeit goed op zand-, zavel- of lichte kleigrond en staat het liefst op een zonnige plek. Ook halfschaduw is mogelijk, al draagt hij dan minder vruchten. De bodem mag droog of vochtig zijn, maar liever niet te nat.
De Prunus avium Bigarreau Burlat is niet zelfbestuivend en heeft dus een andere kersenboom in de buurt nodig om vruchten te kunnen dragen. De boom groeit vooral in de eerste jaren flink en geeft snel vruchten. Hij kan één tot twee keer per jaar gesnoeid worden. Snoei bij voorkeur in september of oktober en verwijder dan vooral de dikkere takken om de fruitboom gezond en in vorm te houden.
Dit is een hoogstam lei kersenboom en bij levering tussen 250 en 300 cm hoog.
Specificaties