Zuil krentenboom (hoogstam)
‘Amelanchier can. Rainbow Pillar’- Gratis bezorging binnen 5 werkdagen!*
- Kies zelf je bezorgweek
- Inclusief handige aanplantfolder
- Zuil krentenboom (hoogstam) kan je het hele jaar door aanplanten
- Ben je hovenier? Klik hier
De zuil krentenboom ‘Rainbow Pillar’ hoogstam (ook wel ‘Glenform’ genoemd) is een echt spektakel in het najaar. De mozaïek van verschillende kleuren voorziet de tuin van een échte herfstlook. In het voorjaar fleuren de opgaande trossen met witte bloemen de tuin helemaal op. Naast dat het een prachtig gezicht is, ruiken ze ook heerlijk. Zo krijg je het ultieme lentegevoel.
Naast het prachtige uiterlijk van de krentenboom ‘Rainbow Pillar’ hoogstam, heeft de boom natuurlijk nog veel meer voordelen. Zo is de zuil krentenboom ‘Rainbow Pillar’ boom erg goed bestand tegen roest- en meeldauw. De boom is winterhard en heeft een dichte kroonstructuur.
Het snoeien raden wij aan net na de bloeiperiode te doen. Snoei de boom dan terug in zijn oorspronkelijke kegel-/zuilvorm. Verwijder waar nodig de dikke takken.
Naast de zuil Amelanchier canadensis ‘Rainbow Pillar’ hoogstam, vind je hem ook in een laagstam-variant. Deze boom heeft dezelfde spectaculaire kenmerken als de hoogstam, met als groot verschil dat bij de hoogstam de vertakkingen hoger beginnen. Hierdoor heeft de zuil krentenboom ‘Rainbow Pillar’ hoogstam het zuilvormige hoger in de boom zitten dan de laagstam.
Naast de zuil krentenboom ‘Rainbow Pillar’ vind je bij Bomenbezorgd.nl een ruimer assortiment met krentenbomen.
Latijnse naam | ‘Amelanchier can. Rainbow Pillar’ |
Hoogte indicatie bij levering | 200-300 cm hoog, zonder pot |
Stamomtrek | 4-6 cm |
Winterhardheid | Goed winterhard |
Voorkeur grondsoort | Elke grondsoort, behalve zware kleigrond |
Windgevoeligheid | Verdraagt wind |
Bodemvochtigheid | Droog, Vochtig, verdraagt geen nattigheid |
Standplaats | Zon, halfschaduw |
Bloeiperiode | April - mei |
Bloeiwijze | Stervormige cremewitte bloemen |
Vrucht | Eetbare blauwe vrucht |
Snoeiperiode | April, mei |
Snoeiwijze | Terugsnoeien tot zuilvorm |
Tuintype | Elke tuin, kleine tuin |
Bestuiving | Zelfbestuivend |
Bladkleur | Bronskleurig uitlopend, daarna groen, grijsgroen |
Herfstkleur | geeloranje, scharlakenrood, oranjerood |
Levering zomer | Pot / Doorgroeikluit |
Levering winter | Kale wortel / Kluit |
Smaak vrucht | Zoetzuur |
Bladeren | Bladverliezend, krijgt een oranje, gele en rode herfstkleur |
Aantal snoeibeurten | 1 tot 2 keer per jaar |
Groeisnelheid | Gemiddeld |